Adalya Tobacco Hakkında

Adalya Tobacco 

ADALYA TOBACCO, 1963 de tütün tarlasında doğmuş, 1986 da üniversiteden Tütün Teknolojisi Mühendisi olarak mezun olmuş, yıllarca tütün sektöründe çalıştıktan sonra kafe işletmeciliğine başlamış bir tütün eksperinin, kafeyi işletirken yolunun tekrar tütünle kesişmesiyle ortaya çıkan bir dünya markasıdır.


2004 yılında hizmete başlayan Adalya kafede, müşterilerden gelen nargile içim istekleri karşısında, müşterilere sunulacak kaliteli bir ürün bulma arayışı üretim tesisi fikrini doğurmuş ve 2003 yılında kurulmuş bir tesis 2007 yılında satın alınarak üretime başlamıştır. Başlangıçta satın alınan marka ile yurt içine yönelik başlayan üretim kısa sürede Adalya markası ile ihracatta hızla yayılmaya başlamış ve nargile içenlerin en çok aradıkları marka haline gelmiştir.


Henüz daha işin başındayken Dünya lideri olmak iddiasıyla yola çıkan Adalya, 2016 yılı ortasında temelleri atılan İzmir’de kurulu bugünkü fabrikasına 2017 yılında taşınmış ve Dünya’nın en güzel nargile tütünü üretim tesisinde üretilmeye başlamıştır.


Tüm Adalya ürünleri, Avrupa Birliği normlarına uygun aromalar ve özenle seçilmiş yüksek kaliteli tütünler kullanılarak üretilmektedir. Türkiye’nin en büyük, Dünya’nın -şimdilik- ikinci büyük nargile tütünü üreticisi olan Adalya Tobacco, ürünlerini satışa sunduğu tüm pazarlarda kısa sürede market lideri haline gelmiştir. Önce Avrupa’da yaygınlaşan Adalya markasının ünü kısa sürede diğer coğrafyalara sıçramış oradan Asya ve Amerika kıtasına yayılmıştır.


Ar-ge ve inovasyona verdiği önemle, piyasaya sunduğu yeni çeşitlerle sektörün oyun kurucu aktörü durumunda olan Adalya Tobacco, Türkiye’nin, Dünyada en fazla birey tarafından tanınan markası olma yolunda hızla ilerlemektedir.


2018 yılını Ortadoğu ülkeleri ve Afrika’ya açılım yılı olarak belirleyen Adalya Tobacco, 2019 yılı sonuna gelindiğinde Dünyanın en büyük nargile tütünü üreticisi olmayı hedef olarak belirlemiştir.

VİZYON

Her yıl kendimizi yeniliyor ve siz değerli müşterilerimiz için en güzel ürünleri üretiyoruz.

MİSYON

Müşteri memnuniyetine önem veriyor, güvenle kullanabilmeniz için kaliteden ödün vermiyor; en bilinen ve en kaliteli nargile tütün markası olmak için çalışıyoruz.

22
Fabrika Alanı
46
Ülke
289
Ürün Çeşidi

Tarihimiz

2015

Adalya Tobacco Kuruldu

Şirketimiz aromalı nargile tütünü ve nargile aroması üreterek, ihraç etmek amacıyla, 2015 yılında kurulmuştur.

2017

Adalya Tobacco Yeni Fabrikasına Taşındı

İzmir Kemalpaşa OSB de kurulan yeni fabrikamız 22000 m2 alanıyla, 2017 Şubat ayında deneme üretimine başlamış ve 08/04/2017 tarihinde açılmıştır.